Moderní dopravní prostředek

Přesouvat se po světě můžete mnoha způsoby. Asi tím nejekologičtějším, nicméně zároveň také nejvíce namáhavým je běžná chůze, případně běh.

Přemisťovat se na delší vzdálenostmi však lze i s daleko nižším fyzickým zápřahem a zároveň tím pořád nenarušíte kvalitu životního prostředí. Stačí pouze, když si pořídíte elektrokoloběžku.

Doprava ve městě

I když se dají elektrické koloběžky s trochou snahy použít k přesunu po dálnici, většina lidí je využívá primárně jako dopravu v městské aglomeraci. Není se samozřejmě čemu divit, jelikož se jedná o kompaktní stroje, s jejichž pomocí je možné snadno projet víceméně jakoukoliv zácpu. Navíc s nimi lze jezdit i po chodnících, ovšem v rámci pravidel silničního provozu, tedy dostatečně pomalu.

Když už bude mít řidič pocit, že ani na elektrokoloběžce nestíhá, klidně může využít možnosti MHD. Stroj samozřejmě lze vzít s sebou. Na rozdíl od kola zabírá jen minimum místa.

Snadné ovládání

Jezdit na běžné koloběžce umí u nás snad skoro každý. Modely s elektromotorem by tudíž měl být schopen ovládat snad každý. Stačí jen vědět, kde se reguluje rychlost a naučit se držet balanc v případech, kdy jede koloběžka trochu rychleji, než je pro normální typy běžné.

Rychlost můžete sledovat na displeji. V případě potřeby není problém pomocí brzdy zpomalit, potažmo úplně zastavit. Nejedná se o žádnou extra silnou mašinu, tudíž je standardní koloběžka schopna vyvinout pouze poměrně malou rychlost.

Jsou skladné

Pouze málokterý dopravní prostředek je možné skladovat doma. Dokonce i kolo je docela velké a často musí stát na balkóně, případně ve sklepě či na půdě.

Jak již bylo řečeno výše, koloběžky jsou velmi kompaktní a zabírají jen minimum místa. Některé verze se dají dokonce uvést i do složeného stavu, čímž se stanou ještě skladnější. Takové je obvykle možné uložit třeba i do skříně.

Napsat komentář