Venkovní rolety patří mezi nejlepší stínidla

Existuje celá řada stínidel, která je možné použít v oknech, nicméně ne všechna mají stejné vlastnosti. Z logiky věci existují lepší a horší varianty. Žel ty lepší jsou obvykle také dražší, což je pro mnoho potenciálních zájemců docela velká překážka.

Dobrým příkladem jsou třeba venkovní rolety, které sice nejsou extra drahé, nicméně není možné je označit ani jako levné. Ovšem svou cenu si bez obtíží obhájí, jelikož pouze nestíní. Zastanou i celou řadu jiných, možná i důležitějších funkcí.

Dokonalé soukromí i tma

V dnešní době sociálních sítí je jednou z největších hodnot soukromí. Toho lze dosáhnout třeba i venkovními roletami na okna. Kvalitní verze prodává kupříkladu společnost Sundex.

Takové modely dokonale zamezí potenciálním zvědavcům nahlížet do domácnosti, ovšem nejen to. Jakmile jsou rolety zatažené, doma nastává dokonalá tma. Zdá se to jako negativum, ale opak je pravdou.

Docílit perfektní tmy třeba i během odpoledních hodin je velice užitečné. Hlavně lidé, kteří běžně pracují na směny, potřebují odpočívat i mimo noc a často s tím mají potíže. Se zataženými roletami je možné navodit stejnou atmosféru jako po desáté večer, a tím pádem obalamutit organismus, aby byl připraven ke spánku.

Tmu však dokáží dostatečně ocenit také majitelé domácího kina. Na filmy se během dne nedá takřka dívat. Problémem jsou sluneční paprsky, které na obrazovce narušují atmosféru a ničí obraz.

Lepší klima v interiéru

Jej málokomu se poštěstí vytvořit si doma dokonalé klima. S venkovními roletami se nejedná o nic složitého. Stačí je prostě zatáhnout. Toto platí jak pro léto, tak také pro zimní měsíce. Během tropických či naopak mrazivých dní je možné takto snížit, respektive zvýšit teplotu v domácnosti až o 10 °C.

Tohoto efektu lze dosáhnout, aniž by bylo nutné zapínat topení, případně klimatizaci. Tímto způsobem je možné docela dobře ušetřit, zvláště při dnešních cenách energií.