Sklápěcí postele vám ušetří dost místa

Bojujete doma s prostorem? Snažíte se ušetřit každý kousek místa a s radostí vítáte veškeré tipy, jak ho uspořit ještě více? Pak se vám zajisté budou líbit sklápěcí postele. Prostoru ušetří opravdu požehnaně a současné modely jsou tak pohodlné, že se na nich nemusíte bát usínat každý večer.

Sklápěcí postele jsou vynikající do garsonek, ale i pro rodiny s dětmi, které žijí v bytě o velikosti 2+1. S takovou postelí totiž můžete obývací pokoj každý večer směle předělat na ložnici. Rychle, jednoduše a s chytrým využitím prostoru.

Ve dne skříň, v noci postel

Existují vertikální a horizontální sklápěcí postele. Oba typy každopádně ve složeném stavu vypadají jako skříň. Nikdo nepozná, že vám u zdi stojí vaše lože, návštěvy se budou domnívat, že máte prostě jen větší komodu. Postel tedy rozhodně nebude nijak esteticky narušovat vzhled celé místnosti. Samozřejmě není problém si postel vybrat v takovém dekoru, který ladí s ostatním nábytkem.

Ohlídejte si rozměry

Častěji uvidíte vertikální sklápěcí postele, pokud ale máte nízké stropy, sáhněte klidně po té horizontální. Vždy si pečlivě změřte místo na zdi a také si naměřte místo, které postel zabere po rozložení. Stejně tak je nutné si pečlivě ohlídat rozměry matrace, abyste nekoupili příliš vysokou – pak by se postel nedala složit ke zdi.

Skládací mechanismus se ovládá snadno

Skládací mechanismus sklápěcích postelí je jednoduchý, měl by ale být dostatečně bytelný. Na sklápěcí posteli nešetřete, přece jen se s ní bude manipulovat denně, tak musí něco vydržet. Kvalitní sklápěcí postel lze složit a rozložit velmi snadno. Typicky mívá i popruhy, kterými zajistíte peřinu a polštář, nemusíte tedy každý den zvlášť rozestýlat. Postel prostě jen ráno zaklapnete a večer zase rozložíte se vším všudy. Zvládne to i jedna osoba, nemějte strach.

Napsat komentář