Altán se do prostředí zahrady hodí

Každý majitel zahrady by si měl dříve či později dobře promyslet, k čemu ten svůj zelený plácek bude chtít vlastně používat. Takovýto pozemek se totiž hodí k mnoha věcem, třeba i pro postavení venkovního posezení.

Venkovní nábytek

Vybudovat si něco takového není úplně legrace, nicméně nejedná se zase ani o nic extra náročného. Základem je samozřejmě nábytek, jenž by měl být maximálně odolný vůči klimatickým jevům.

Kdo chce hodně šetřit, ten sáhne po plastovém setu. Některé vypadají kupodivu dobře. Plastový nábytek je navíc extrémně odolný. Nevadí mu voda ani zima.

Dobrou volbou pro náročnější je pak nábytková sada z ratanu. Ratan je exotická rostlina, která mimo jiné vyčnívá svou houževnatostí. Proto je takový nábytek vhodný i na zahradu. Cena se dá navíc docela dobře snížit, a sice nákupem v antikvariátu, případně přes internetový bazar.

Vhodná střecha

Nábytek je jen jednou částí venkovního posezení. Tou druhou by měla být střecha. K tomuto účelu lze použít ledacos, třeba slunečník či markýzu. Kdo chce však něco extra a má dostatečně velký pozemek, ten sáhne po zahradním altánu.

Neexistuje lepší volba, zvláště, když není postavená podlaha. Altány totiž většinou své vlastní podloží mají, a tudíž není potřeba budovat zvlášť nové. Tím si člověk ušetří dost práce i prostředků. Samozřejmě ale záleží na modelu. Existuje řada altánů, pro které je potřeba podloží také nejdřív vytvořit.

Výhodou těchto konstrukcí je krom jiného také možnost je různě vylepšovat, třeba o dřevěné zástěny. Ty mohou velmi efektivně krýt osazenstvo altánu před otravným větrem, respektive zvědavými pohledy sousedů a kolemjdoucích. Zástěny se dají připevnit kupříkladu i na dřevěný plot, čímž se soukromí na zahradě ještě navýší.

Instalace je snadná

Výhodou prefabrikovaných altánů je rovněž snadná montáž. Dva tři lidi by měli průměrně velkou konstrukci vybudovat během několika málo hodin.

Napsat komentář